Heimerle + Meule GmbH – mennica niemiecka Grudzień 1, 2015

Mówi się, że Niemcy są pracowici, punktualni i formalni. Nie ulega wątpliwości, że obraz ten ma wiele wspólnego z rzeczywistością. Również w przypadku mennicy Heimerle + Meule GmbH, która jest uważana za najstarszą rafinerię w Niemczech i ma wysoką pozycję w światowej hierarchii.

Ojcem założycielem firmy jest Julius Dittler. Korzenie mennicy założonej w Pforzheim sięgają roku 1845, a więc może ona pochwalić się bogatą historią. Po I wojnie światowej działała już jako spółka akcyjna. Główną osią działalności firmy stało się przetwarzanie metali na półprodukty i dostarczanie ich do produkcji biżuterii oraz podmiotów przemysłowych. W 1935 roku mennica została przekształcona w spółkę komandytową, a Ernst Ackermann został jej komplementariuszem. Okres II wojny światowej był niezwykle trudny dla gospodarki. Fabryka została zniszczona, ale w 1951 roku udało się ją odtworzyć. Nowy budynek stanął przy Durlacher Strasse 6-10. Działalność Heimerle + Meule rozwijała się i z czasem firma stała się jednym z głównych dostarczycieli metali szlachetnych w Niemczech. Mennica kilkukrotnie zmieniała swoje położenie i rozbudowywała się w związku z dynamicznym rozwojem. W maju 2013 roku doszło do połączenia kilku podmiotów: Heimerle + Meule, Cooksongold, Cookson-Clal, SEMPSA JP, Drijfhout, Koutadly, czego owocem była Heimerle + Meule Grupa. Grupa działa w siedmiu krajach i cały czas uatrakcyjnia swoją ofertę. Personel Heimerle + Meule pracuje w Niemczech, Francji, Wielkiej Brytanii, Holandii, Austrii, Portugalii i Hiszpanii.

Działalność firmy to przede wszystkim tworzenie najlepszych jakościowo produktów złota, srebra, platyny i palladu. Warto zaznaczyć, że Heimerle + Meule nie zamyka się w jednej

heimerle-meule mennica niemiecka sztabka 10 gram

heimerle-meule mennica niemiecka sztabka 10 gram

płaszczyźnie. Mennica oferuje również innowacje rynkowe w postaci metali szlachetnych, rodu, irydu i rutenu. Heimerle + Meule dostarcza także swoim klientom CombiBars ™, które składają się z serii 50 i 100 1 g czystego złota. Są to pręty, które tworzy się przez szwy. Rozwiązanie to jest korzystne ze względu na niską cenę, łatwe przechowywanie, a także możliwość podzielenia. Mennica wytwarza również sztabki metali dla inwestorów prywatnych oraz instytucjonalnych. W ofercie Heimerle + Meule można znaleźć sztabki złota i srebra w następujących nominałach: 5g, 10 g, 20 g, 1 uncja, 50 g i 100 g. Są one opieczętowane oraz odlewane.

Heimerle + Meule GmbH zajmuje się nie tylko produkcją. Mennica oferuje szeroki zakres usług, w tym ocenę jakości produktów. Niemiecka rafineria oznacza metale szlachetne, analizuje ślady metali, odpowiada za pełną analizę stopów oraz prowadzi kompleksowe badania materiałów.

Mennica Heimerle + Meule GmbH za swój atut uznaje wiedzę płynącą z doświadczenia. Niemiecka rafineria to uznana marka na rynku metali szlachetnych. Potwierdzeniem tego jest akredytacja londyńskiej giełdy złota LBMA dla Heimerle + Meule GmbH. Oznacza to, że sztabki pochodzące z niemieckiej mennicy uznawane są na całym świecie. Nabywca nie ma najmniejszego problemu z ich zbyciem. Akredytacja LBMA to zaufanie i prestiż. Produkty Heimerle + Meule są dostępne w Polsce i cieszą się powodzeniem.

 

Strona mennicy: http://www.heimerle-meule.com/

Kategorie: Mennice

Dodaj komentarz