Heraeus Precious Metals GmbH & Co. KG – mennica niemiecka Grudzień 14, 2015

W dzisiejszych czasach cenna jest wielofunkcyjność. Praktycznie każdy ma telefon komórkowy, w którym znajduje się niemalże wszystko. Na polu przemysłu wielofunkcyjnością imponuje niemieckie przedsiębiorstwo Heraeus.

Heraeus Holding działa w obszarach chemii, elektroniki, przemysłu fotowoltaicznego, technologii medycznych, a przede wszystkim metali szlachetnych. Heraeus Precious Metals GmbH & Co. KG zajmuje się przede wszystkim przetwarzaniem złota, srebra i platyny. Firma to ogromne doświadczenie, wiedza oraz profesjonalizm, które potwierdzają posiadane przez mennicę akredytacje.

Tak naprawdę historia Heraeus rozpoczęła się od prowadzenia apteki w Hanau. Można powiedzieć, że był to biznes rodzinny, gdyż z rąk ojca trafiła pod zarządzanie syna. Wilhelm Przetop złotaCarl Heraeus w 1851 roku rozpoczął swoją działalność i rozwiązywanie problemów trapiących przemysł. Kwestią problemową dla społeczności była rafinacja platyny. Wilhelm Carl Heraeus znalazł rozwiązanie trapiącego problemu i zaproponował rafinowanie wspomnianego metalu szlachetnego za pomocą tlenowo wodorowego płomienia. Poprzez zastosowanie własnego pomysłu uzyskał dwa kilogramy platyny, co było asumptem do otworzenia mennicy platyny. Warto zauważyć, że krok ten dał początek wielkości imperium Heraeusa. Potem Niemiec zdecydował się na prowadzenie sklepów ze złotem, a zarazem działał na innych płaszczyznach. W XIX wieku mennica osiągnęła wysoki poziom rozwoju zwiększając ilość rafinowanej platyny. Firma rozrastała się, a jej potęgę tworzyli kolejni członkowie rodziny Heraeus. Można powiedzieć, że każdy odpowiadał za inną materię. W ten sposób wszyscy członkowie mogli w pełni realizować swoje powołanie zajmując się obszarem, w którym byli wyspecjalizowani i działać na rzecz rozwoju przedsiębiorstwa. Dodatkowo Wilhelm Heraeus udowodnił, że jest wybitnym specjalistą w zakresie metali szlachetnych opracowując technologię rafinacji metali w próżni.

Rozwój mennicy zatrzymała I wojna światowa. Trudności udało się przezwyciężyć, jednak prawdziwe problemy miały dopiero nadejść. II wojna światowa była tragedią w wymiarze ogólnym, ale też i jednostkowym. W czasie działań zbrojnych w Niemczech mennica Heraeus została zniszczona. Mimo tych trudności udało odbudować się potęgę Heraeus Precious Metals GmbH & Co. KG. W 1958 roku mennica otrzymała akredytację londyńskiej giełdy złota LBMA. Heraeus posiada również akredytacje CME Group: New York Mercantile Exchange oraz Tokyo Commodity Exchange.

Heraeus Holding GmbH obecny jest w 160 krajach świata, a w jego szeregach prężnie działa Heraeus Precious Metals GmbH. Mennica jest największą rafinerią prywatną na globie. Sztabki złota produkowane przez niemiecką firmę oceniane są jako jedne z najlepszych na świecie. Wraz z nowym designem na każdej sztabce pojawiają się wybijane numery seryjne. Wcześniej dotyczyły to produktów o wadze powyżej 100 gram. Trzyczłonowa gałąź oliwna w dłoni mincerza to stempel menniczy Heraeus.

Niemiecka mennica produkuje sztabki w technologii odlewanej w następujących wagach 1000 g, 500 g, 250 g i 100 g. Każdy inwestor może zaopatrzyć się również sztabki bite. Dostępne są w wagach: 100 g, 50 g, 20 g, 10 g, 5 g, 1 g, 1 oz. Heraeus produkuje również sztabki Kinebar, które mają zabezpieczenie w postaci hologramu zgrzewanego. Jest to gwarancja najwyższej jakości. Mennica produkuje sztabki Kinebar o masie: 20 g, 10 g, 5 g, 2 g, 1 g i 1 uncja.

Adres internetowy:www.heraeus.com

Dodaj komentarz