Mennica Johnson Matthey Gold and Silver Refining Inc. – mennica brytyjska Grudzień 14, 2015

Wiedza jest głównym elementem składowym sukcesu, dodatkowo ubrana w doświadczenie może tworzyć potęgę. Tak jest również w świecie metali szlachetnych, gdzie niezwykle istotny jest rozwój oraz wdrażanie nowych technologii, które należy poprzeć właściwymi umiejętnościami. Wielowiekowa tradycja to określenie najlepiej obrazujące rozwój spółki Johnson Matthey. Obecnie działa w 30 krajach i cieszy się ogromnym uznaniem oraz zaufaniem swoich klientów.

Johnson Matthey Gold and Silver Refining Inc.to blisko 200 lat doświadczenia. Ta brytyjska rafineria zajmuje się pełną obsługą metali szlachetnych. Wszystko zaczęło się na początku XIX wieku, gdy Percival Norton Johnson po naukach odbytych w firmie swojego ojca posiadł wiedzę na temat analizy metali szlachetnych. Postanowił rozwijać i doskonalić swoje umiejętności, więc założył w 1817 roku Johnson Mattey. Z czasem przedsiębiorstwo trafiło do centrum Londynu i usytuowało się w dzielnicy jubilerskiej. Johnson miał pojętego ucznia, z którym wszedł w kooperację i zyskał wspólnika. W 1852 roku mennica została oficjalnym partnerem Banku Anglii. Firma Johnson Mattey zajmowała się dostarczaniem surowców do produkcji biżuterii i sztućców. W 1960 roku została utworzona spółka zależna Johnson Matthey Bankers. Z czasem działalność firmy rozszerzyła się. Oprócz sektora metali szlachetnych spółka zaczęła angażować się w zadania związane z bankowością. Na tym spółka nie poprzestała. Johnson Matthey działa również na rynkach: farmaceutycznym, motoryzacyjnym, chemicznym, a także paliwowym. Główna siedziba firmy znajduje się w Royston. Warto pamiętać o tym, że jednostki JM znajdują się m.in. w USA, Kanadzie czy Belgii. Na całym świecie na renomę przedsiębiorstwa pracuje ponad 12

Johnson Matthey mennica brytyjska 2

Johnson Matthey mennica brytyjska

tysięcy osób.

Od 1817 roku brytyjska mennica stanowi rdzeń przemysłu rafineryjnego na świecie. Johnson Matthey stale inwestuje w technologie oraz buduje swoją markę na świecie poprzez rozszerzanie swojej sieci globalnej. Mennica zajmuje się takimi metalami jak złoto, srebro, platyna, pallad, rod, iryd i ruten. W zakresie obsługi metali szlachetnych Johnson Mattey posiada wysoką specjalizację. JM przetwarza materiały z surowców z innych rafinerii, doskonali sztabki, a także rafinuje pozostałości z produktów ubocznych. Warto wspomnieć, że mennica oferuje również dokładną analizę metali szlachetnych. Menadżerowie firmy prowadzą szeroką działalność doradczą, aby dostarczyć klientom kompleksowej wiedzy i pomóc korzystnie zainwestować posiadane środki.

Johnson Matthey to międzynarodowe przedsiębiorstwo, dla którego kwestie związane z metalami szlachetnymi są jedną z płaszczyzn działania. Mennica posiada akredytację londyńskiej giełdy złota LBMA.

W Polsce popularna jest złota sztabka o masie 5 gram. Zwraca swoją uwagę kształtem, który przedstawia chińską pandę. Złoto można również zakupić w tradycyjnych sztabkach. Mennica trudni się produkcją odlewanych sztabek w kształcie prostokąta o wadze: 10 unicji, 1000g, 100 unicji oraz 400 unicji. Wśród produktów Johnson Matthey są także stare monety i medale oraz biżuteria. Warto pamiętać, że w dzisiejszych czasach inwestycja w złoto jest gwarancją stabilności kapitału. Należy wspomnieć, że JM jest największym dystrybutorem platyny na świecie.

Strona mennicy: http://www.matthey.com

Kategorie: Mennice

Dodaj komentarz