Mennica Metalor USA Refining Corp. – mennica USA Grudzień 14, 2015

Utarło się, że w polityce zagranicznej Stany Zjednoczone są czołowym graczem. Podobnie jest w branży metali szlachetnych. Tu też możemy wymienić podmioty amerykańskie, które odgrywają główną rolę i podejmują ekspansje na kolejne rynki. Tak działa Metalor USA Refining Corp.

Podstawy pod dzisiejszą grupę Metalor zostały położone w 1852 roku w Le Locle w Szwajcarii. Początkową specjalizacją firmy było topienie złota i produkcja zegarków. Z czasem fabryka trafiła w ręce Banku Le Locle. Przybywało pracowników, którzy nabierali doświadczenia i budowali wizerunek marki. W 1918 roku fabryka trafiła do Société de Banque Suisse. Wtedy rozpoczęła się era rafinacji metali szlachetnych i produkcja sztabek złota. W 1936 roku pojawiła się spółka zależna Métaux Precieux SA Metalor, która początkowo działała w Neuchâtel, jednak z czasem jej działalność rozszerzała się. Od 2001 roku we wszystkich firmach tej grupy pojawia się nazwa Metalor. Korporacja działa w Europie, USA, Azji i Ameryce Południowej.

Metalor USA Refining Corporation robi wszystko, aby wykorzystanie metali szlachetnych było jak najbardziej efektywne. Głównymi metaliami wykorzystywanymi przez mennicę są: złoto, platyna, pallad, srebro, rod, ruten i iryd. Firma przetwarza i poprawia metale szlachetne. W postaci ziarenek bądź proszków rozsyłane są między fabrykami. Tworzone są z nich sztabki, wykorzystywane są również w produkcji elementów elektrycznych, zegarków, biżuterii oraz innych elementów używanych przy produkcji wyrobów jubilerskich.

Metalor mennica USA

Metalor mennica USA

Mająca korzenie w Szwajcarii mennica Metalor aktywnie działa na rynku i cały czas powiększa stan swojego posiadania. W 2007 roku firma przejęła aktywa Kwai Chung Johnson Matthey Hong Kongu. Dzięki temu Metalor poszerzył swoją ofertę produktów oraz dokonał ekspansji na azjatycki rynek. Z kolei w 2014 roku firma otworzyła swoją rafinerię w Singapurze. W nowym punkcie wykwalifikowani pracownicy zajmują się pełnym procesem tworzenia. Od oceny materiału po wyprodukowanie określonej formy. W 2015 roku Metalor zapowiedział swoją ekspansję w Meksyku.

Metalor dostarcza na światowe rynki materiały spełniające wymagania do przemysłu motoryzacyjnego, elektronicznego, a także technologii fotowoltaicznej. Wykorzystywane jest srebro, z którego powstaje gruba folia polimerowa dla przełączników dotykowych, łączniki ceramiki spiekanej, materiały izolacyjne, farby do malowania proszkowego. Metalor stosuje również zaawansowaną technologię produkcji wysokiej czystości złota oraz srebra 999,99. Sztabki cieszą się ogromną renomą na świecie. Metalor dostarcza kruszce do banków i instytucji finansowych oraz odbiorców przemysłowych.

Metalor USA Refining Corporation cieszy się zaufaniem inwestorów. Marka umacnia swoją pozycję na rynku i gwarantuje najwyższą jakość tworzonych swoich produktów. Mennica posiada akredytację londyńskiego giełdy złota LBMA. W 2011 roku ta międzynarodowa firma stała się członkiem Rady Odpowiedzialnej Produkcji Biznesu. Monety i sztabki Melator są jednymi z najczęściej spotykanych w Polsce.

Adres mennicy: http://www.metalor.com/

Dodaj komentarz